logo

Mercat Segona B

Publicat per: Admin FBC 3 de juny de 2019


La informació que apareix en aquesta secció s’obtè mitjançant notícies que apareixen als mitjans de comunicació catalans, xarxes socials i les facilitades per fonts dels propis clubs. Si coneixeu novetats de mercat referents als equips que apareixen en aquesta secció, ens podeu enviar un correu electrònic a la nostra adreça redaccio@futbolcatalunya.com i les farem constar tan aviat com sigui possible. Moltes gràcies pel vostre suport i la vostra col·laboració

NOTA: Només fem constar les novetats dels equips catalans.

SEGONA B GRUP 3 2019-2020

DARRERA ACTUALITZACIÓ: 20 agost 2019

CLUB ENTRENADOR ALTES BAIXES SEGUEIXEN
ANDORRA

Gabri García

Martos (Charleroi), Diego Huesca (Valencia Juv.), Raúl Feher (Lleida Esportiu B), Miquel Palanca (Nàstic), Iker Goujón (Reus B Cambrils), Bañuz (Alcoyano), Miguel Loureiro (Córdoba), Álex Pachón (Peralada/Girona)

Aláez (FC Santa Coloma), Marc Ferré (Engordany), Víctor Silverio, Marc Pujol, Rui Beja, Jantus, Emili García, Claudi Bové, Álex Sánchez

Nico Ratti; Adri Vilanova, Fede Bessone, Cervós, Oriol Dot; Rubén Bover, Martí Riverola, Ludo, Álex Martínez, Betriu; Ernest Forgas, Ferran Tacón, Kiki, Moha Keita, Cucu

BADALONA

Juanma Pons

(futbol base Mallorca)

Hugo Esteban (Vilamarxant), Pelón (At. Sanluqueño), Máyor (Burgos), Iván Malón (Ermis Aradippou), Álex Sánchez (UD Ibiza), Kilian Duran (Peralada), Chema Moreno (Izarra), Toni Jou (Rápido de Bouzas), Cris Montes (Omonia Nicosia), Abel Suárez (Honka), Joel Toledo (Juvenil), Jonathan Zongo (FC Jazz, 2a Tailàndia), Joel Lethonen (Jazz, Finlándia)

Joao (Juvenil, pretemporada)

 

Magallán (torna Cultural Leonesa), Néstor Albiach (Numancia), Joel Cañaveras (Terrassa), Gori (Extremadura), Iván Agudo (Guijuelo), Albarrán (Nàstic), Estellés (Cultural Leonesa), Ángel Sánchez (torna Espanyol B), Natalio (Olot), Moha (L'Hospitalet), Boniquet (Sabadell), Santi Magallán (LLagostera)

Morales; Moyano, Robusté, Valentín; Robert Simon, Adri Díaz; Giva

BARCELONA B

Francesc Xavier García Pimienta

Sergi Puig (torna Conquense), Ludovit Reis (Groningen), Van Beijnen (Willem II), Hiroki Abe (Kashima Antlers), Jandro Orellana, Alejandro Marqués, Arnau Comas i Peque (Juvenil)

Ansu Fati i Ilaix Moriba (Juvenil, pretemporada)

Ezkieta (Athletic), Merveil (torna Getafe), Mate (Borussia Dortmund), Roman Tugarinov (Espanyol B), Wague (primer equip), Josep Calavera (Castellón), Ballou (cedit Impact Montreal), Lucas de Vega (cedit Cartagena), Rafa Mujica, Braima Fati, Santi Bueno

Carevic, Iñaki Peña; Dani Morer, Cuenca, Miranda, Mingueza, Chumi, Araújo, Guillem Jaime, Ignasi Vilarrasa; Sarsanedas, McGuane, Oriol Busquets, Riqui Puig, Àlex Collado, Monchu; Carles Pérez, Abel Ruiz, Kike Saverio, Gabriel Novaes

CORNELLÀ

Guillermo Fernández Romo

(Ejea)

Ramón Riego i Pablo Fernández (Sporting B), Juan Camilo Becerra (cedit Watford), Álvaro Moreno 'Baro' (At. Levante), Mingotes (cedit Zaragoza), Jude (Unif. Bellvitge), Óscar Prats (Barakaldo), Iván Guzmán (Olot), Fer Pina (Inter Madrid), Jaume Batista (torna Vilafranca)

Oriol, Carlos García-Die, Peris, Raúl Solà, Oriol Pérez, Álex Sánchez i Peque (Juvenil, pretemporada)

Pep Caballé (UD Ibiza), Ricard Pujol (Espanyol B), David Goldar (Nàstic), Roman Tugarinov (torna Barça B/Espanyol B), Carlos Gilbert (torna Espanyol B), Jaume Pascual (Terrassa), Pere Martínez (Rayo Majadahonda), José Gaspar (Mérida AD), Borja López (Salamanca CF), Héctor Camps (Yeclano), Agus Medina (Birmingham City), Marc Vicente (Igualada), Manucho, Sergio Pérez, Xiker, Cristian Lobato

Ramón; Manu Torres; Fall, Leo Ramírez; Abde, Eloy Gila; Carlos Esteve

ESPANYOL B

José Aurelio Gay

(sense equip, exEvergrande)

Ricard Pujol (Cornellà), Roman Tugarinov (Cornellà/Barça B), Ferran Jutglà (torna Sant Andreu), Ángel Sánchez (torna Badalona), Josimar Quintero (Lleida Esportiu/Chelsea)

Ángel Fortuño, Joanvi, Ie Venteo, Alejando Pérez, Sergi Benítez, Iván Gil, Dani Villahermosa i Kenneth Soler (Juvenil, pretemporada)

Álex Bermejo (Tenerife), Carlos Doncel (Valladolid B), Edu Frías (Córdoba), Martí Soler (L'Hospitalet)r, Yari (Logroñés Promesas), Saúl Coco (Las Palmas C), Fode i Carlos Gilbert (Mallorca B), Sergi García (La Nucía), Erik Sarmiento (Manresa), Damià Sabater, Jordán, Dani Ribelles, Gerard Fornés (L'Hospitalet)

Adri López; Nacho, Genar, Nil, Iago Indias, Guillem Corominas, Carles Soria, Álex Salto; Marc Manchón, Pau Martínez, Okay, Pau Salvans, Alberto Fernández, Ferran Brugué, Max Marcet, Pol Lozano; Moha, Óscar Gómez, Campuzano, Nico Melamed

LLAGOSTERA

Oriol Alsina

Santaló, Nahuel i Adri Lledó (Horta), David García i Anselm Pasquina (L'Hospitalet), Kuku (Sant Andreu), Diego González (Betis B), Álex Cobos (Llagostera B), Santi Magallán (Badalona)

Abel Fàbregas, Pau Juvanteny i Pol Llubera (Llagostera B, pretemporada)

Toni Cunill (Peralada), Maik Molist (Girona B), Amantini (Vilafranca), Dani Pérez (Prat)

Marcos, Alberto Romám; Bigas, Maynau, Lucas Viale, Aimar; Pitu Comadevall, Yeray Sabariego, Pol Gómez, David Crespo, Maymí; Éric Jiménez, Moussa, Gil Muntadas, Sascha, Marc Medina

LLEIDA ESPORTIU Manuel Jesús Casas 'Molo'

(debut d'entrenador)

Adrián León (Pontevedra), Matej Šimić (Amorebieta), Eder Díez (Badajoz), Enric Bernat (Ascó), Raúl González (Ebro), Liberto Beltrán (Cultural Leonesa/Betis), José Ruiz (Real Murcia), Abel Molinero (Talavera), Víctor Vidal (Lleida Esportiu B)

Josep Calavera (torna Barça B), Josimar Quintero (torna Chelsea/Espanyol B), Zotko (torna Elche), Dongou (torna Lugo), Tano Bonnín (Almería), Moussa (Linense), Juanto Ortuño (Córdoba), Óscar Santiago (Talavera), Álex Albistegui (Burgos), Cheng Hui (Dalian Yifang), Albert Dalmau, Pedro Martín (Nàstic)

Pau Torres, Víctor Vidal; Joan Oriol, César Soriano, Marc Trilles, Noel Carbonell; Fer Cano, Álex Felip, Marc Martínez, Xemi Fernàndez; Alpha Bagayoko,

NÀSTIC Xavi Bartolo

(Reus)

Ferran Giner i Javi Bonilla (UD Ibiza), David Goldar (Cornellà), Albarrán (Badalona), Petcoff (Badajoz), Juan Rodríguez (Sporting), Lolo Pla (Elche), Romain Habran (FS Ashdod), Jonathan Pereira (Alcorcón), Bruno Perone (cedit Extremadura), Pol Ballesteros (torna Sabadell), Rodri Cuenca (torna At. Balears), Abeledo (torna Fabril), Elvir Maloku (torna NK Aluminij),Víctor Martínez 'Viti', Cheikh Kane, Roger Brugué i Joel Lasso (Pobla Mafumet), Pedro Martín (Lleida E.)

Arnau Riera, Roger Figueras i Jorge Carreón (Pobla Mafumet, pretemporada)

Fabián Noguera (torna Santos), Mikel Villanueva (torna Málaga), Josema (torna Córdoba), Iván López (torna Levante), Pipa (torna Espanyol), Imanol García (torna Osasuna), Ramiro Guerra (torna Villarreal), Abel (torna Antalyaspor), Sebas Coris (torna Girona), Luis Suárez (torna Watford), José Kanté (torna Legia Varsovia), Abraham Minero (Racing), Isaac Becerra (Córdoba), Fali (Cádiz), Juan Delgado (Necaxa), Tete Morente (Lugo), Miquel Palanca (Andorra), Antonio Cotán, Thioune, Ike Uche, Berat Sadik, Salva Ferrer (Spezia)

Bernabé Barragán; Djetei, Pol Valentín; Javi Márquez

OLOT Raúl Garrido

Joel Arimany (Málaga), Albert Vivancos (Salamanca UDS), Natalio (Badalona), Kilian Grant (UCAM Murcia), Marc Vito (Peralada/Girona), Joel Arumí (torna Damm), Guillem Sacrest (torna Manlleu)

Alfredo (Castellón), Iván Guzmán (Cornellà), Dembo (Peralada), Eloi Sánchez (torna Girona Juv.), Jaume Pol (torna Mallorca B), Marc Cosme (At. Saguntino), Marc Mas (Sunsvall), Xavi Ginard (At. Balears)

Pol Ballesté; Roger Barnils, Blázquez, Lluís Aspar, Alan Baró, Jose Martínez, Carles Mas; Oriol Pujadas, Jordi Masó, Héctor Simon, Pep Chavarria, Pedro del Campo, Eloi Amagat; Xumetra

PRAT

Pedro Dólera

Carlos Guzmán (Terrassa), Capa (Granollers), Javi Morales (Horta), Jordi Oribe i Adri Arjona (Reus B), Dani Pérez (Llagostera), Faysal (Nàstic Juv.), Moha Chabboura (Formentera), Víctor (Juvenil)

Carlos García i Zárate (San Cristóbal), Edu Esteban (Santboià), Guillem Jiménez (Peralada), Peke (Castelldefels), Sergi Moreno (CD Ibiza), Cesc Clotet (Granollers), Pau López (Cerdanyola), Àlex Poves

Andrés, Jaume Maíllo; Oriol Ricarte, Salva, Cárdenas, Héctor Rodríguez, Dani Argilaga; Àlex Pla, Putxi, Padilla, Andreu Guiu; Raíllo, Toni Larrosa, Pedro Bravo

SABADELL Antonio Hidalgo

Ian Mackay (Real Murcia), Jurgi Oteo (Athletic B), Grego Sierra (UCAM Mucia), Aleix Roig (Girona Juv.), Antonio Romero (Mirandés), Adrià Collet (Girona B), Aitor Pascual (At. Levante), Aarón Rey (Celta B), Boniquet (Badalona), Manu Lanzarote (Goa), Jesús Olmo (Elche)

Froi, Marc Astur, Jandro Moreno, Marquillas, Marc Bellalta i Adam (Sabadell B, pretemporada), Boris Garrós ( Politehnica Iasi)

Pol Ballesteros (torna Nàstic), Carlos Cobo (torna RM Castilla), Antonio Domínguez (torna Valladolid), Konyk (torna Sevilla At.), Nico Delmonte (torna Extremadura), Felipe Sanchón (L'Hospitalet), Arturo (At. Balears), Romans Carrillo (Figueres), Migue, Roberto Gutiérrez, Gato

Òscar Rubio, Aleix Coch, Pajarero; Adri Cuevas, Pedro Capó, David Acedo, Ángel; Josu Ozkoidi, Édgar Hernández, Néstor Querol

futbolcatalunya.com Copyright @ 2010-2019
redaccio@futbolcatalunya.com

Avis Legal Política de Privacitat Politica de Cookies